top of page

Keemiline koorimine

Keemilise koorimise eesmärk on värskendada ja eemaldada naha kahjustatud pindmisi kihte. Kui naha pindmine kiht on koorimise teel eemaldatud, tekib taastudes asemele uus terve nahk.

Keemiline koorimine annab häid tulemusi akne naha korral. Hooldus on efektiivne kortsude puhul, samuti nendele kellel on vanusest, päikesest või hormoonravimitest tingituna hüperpigmentatsioon.

 

Populaarseimad on kerged superpindmised keemilised koorimised, milleks enamasti kasutatakse glükool-, piim- ja mandlihappe tooteid, samuti on populaarsed A-vitamiinil ehk retinoolil põhinevad koorimised.

Naha keemiline koorimine on protseduur, mille tulemusena eemaldatakse naha pindmist kuivust ja ebaühtlust põhjustav elutu rakukiht. Samaaegselt stimuleeritakse naha alumisi kihte ja kollageeni sünteesi, millest sõltub naha elastsus. Naha keemiliseks koormiseks kasutatavate meetodite ja toodete valik võimaldab leida individuaalselt sobivaima lahenduse, võttes arvesse nii konkreetset nahaprobleemi, naha ealisi muutusi kui ka naha tundlikkust, et protseduur oleks tõhus, samas mitte liigselt traumeeriv.

 

Keemilised koorimised on tõhusad järgmiste tulemuste saavutamiseks:

 • vananeva naha elastsuse parandamiseks ja naha pinguldamiseks;

 • armide, kortsujoonte ja suurepoorilise naha silendamiseks;

 • kuiva ja kestendava naha niisutamiseks;

 • pigmentlaikude helendamiseks, naha värvuse ühtlustamiseks;

 • akne nähtudega või rasuse naha puhastamiseks ja tasakaalustamiseks.

Olenevalt probleemist ja naha omadustest, samuti arvestades eelnevat hooldatust on võimalik valida leebema ja tugevama toimega protseduuride vahel. Seetõttu sobib naha keemiline koorimine nii kergemaks naha värskendamiseks ja noorendamiseks kui ka naha põhjalikumaks mõjutamiseks. Mõnedel hooldustel on lisaks naha põletikku, punetust ja rasueritust vähendav toime.

Keemilised koorimised on tõhusad järgmiste tulemuste saavutamiseks:

 • vananeva naha elastsuse parandamiseks ja naha pinguldamiseks;

 • armide, kortsujoonte ja suurepoorilise naha silendamiseks;

 • kuiva ja kestendava naha niisutamiseks;

 • pigmentlaikude helendamiseks, naha värvuse ühtlustamiseks;

 • akne nähtudega või rasuse naha puhastamiseks ja tasakaalustamiseks.

 • Kuidas ma tean millise happekoorimine on mulle kõige õigem?
  Sa ei teagi ja see on okei. Sobiva happe valib Sulle spetsialist, arvestades Sinu nahatüüpi ja -mure. Samuti oleneb koorimise valik taastumisajast ja tööiseloomust ning elustiilist. Kõik selle räägib spetsialist Sinuga enne protseduuri läbi.
 • Mis toimub nahaga keemilise koorimise käigus?
  Erinevaid happeid nahale kandes, muudetakse naha pH happelisemaks. Selle tulemusel lõhutakse sidemed, mis surnud naharakke koos hoiavad. Mehaanilise koorimise käigus, nagu nimigi ütleb, kasutatakse terakesi või harju, mis eemaldavad surnud naharakud. Hape eemaldab samuti surnud naharakud, lõhustades sidemeid naharakkude vahel, kuid samas lisandub veel happe positiivne mõju – olenevalt happest, nt. põletiku alandamine, hüperpigmentatsiooni vähendamine jms.
 • Kas keemiline koorimine on valus?
  Kõige tavalisem on see, et keemilise koorimise ajal tunned kerget sügelust ning õrna kipitustunnet. See kas kipitus on tugevam või mitte oleneb happe valikust ning kindlast inimesest. Valulävi ning tundlikkus on igal inimesel erinev, samuti mõjutab seda hetkeolukord (kui väsinud inimene on, naistel tsüklist jms).
 • Mis on keemilise koorimise tulemus?
  Tulemus oleneb koorimise tüübist. Superpindmised happed ühtlustavad nahatooni, annavad nahale ilusa sära. Nahk tundub värskem. Pindmised ja keskmised koorimised mõjutavad ka rasueritust ning vähendavad põletikku. Olenevalt happest saab helendada hüperpigmentatsiooni ja aknest jäänud arme. Samuti ahenevad poorid. Keemilise koorimise järgselt on nahatoon ühtlasem ja klaarim.
 • Mitu protseduuri tegema peab?
  Kõik oleneb kindlast nahamurest ning eesmärgist. Ka pärast ühte protseduuri on efekt näha – nahk on säravam ja klaarim. Protseduuride kuur annab muidugi alati parema tulemuse. Kuuri soovitame läbida kindlasti akne ja hüperpigmentatsiooni mure korral.
 • Kas pärast koorimist tekib alati nahaketendus?
  Superpindmise koorimise puhul on tekib nahaketendus väga harva. Pindmise ja keskmise koorimise puhul võib tekkida kerge kuni mõõdukas nahaketendus. Pärast protseduuri on tähtis naha niisutamine spetsiaalse kreemiga ning aktiivainete vältimine (happed, antioksüdandi, tugevad puhastustooted).
 • Kas koorimine sobib kõigile?
  Superpindmist keemilist koorimist on võimalik teostada kõikidele nahatüüpidele, ka kuivale ja tundlikule nahale. Koorimist ei tehta aktiivse põletiku või nahahaiguse korral. Happe valik on väga suur ning täpsema protseduuri käigu selgitab spetsialist pärast seda, kui on Sinu nahka näinud.
 • Kas keemilised koorimised on nahale ohtlikud?
  Keemiline koorimine kõlab hirmutavalt, aga tehes protseduuri kliinikus, kogenud spetsialisti käe all, ei ole põhjust muretsemiseks. Koorimine on kontrollitud nahavigastus. Kerge nahaärritus on täiesti normaalne ning vajalik, et naha seisukorda parandada. Nahatüüpe ja -haigusi ning happeid teadmata võib tõesti nahale vigastuse tekitada.
 • Kas koorimist saab teha aastaringi?
  Pindmiseid ja keskmisi koorimis on soovitatav teostada sügis – talvisel perioodil, kui UVK on väiksem. Päikeselisel ajal tõuseb hüperpigmentatsiooni risk pärast protseduuri, vajalik on SPF50+ kaitsekreemi regulaarne kasutamine. Superpindmisi koorimisi võib teostada aastaringi.
 • Mida pean teadma enne koorimist? Kas nahk on vaja ettevalmistada?
  Kõige parem on esmalt tulla konsultatsioonile, mille käigus spetsialist vaatab naha üle ning soovitab vastava protseduuri ning selgitab ka koduhoolduse. Üldiselt võib öelda, et kõikide koorimiste puhul on eelnevalt tähtis hoiduda liigsest UVK-st, vähemalt 2 nädalat enne koorimist kasutada SPF kaitsekreemi. Sügavamate koorimiste puhul on vajalik kasutada ka spetsiaalseid toimeaineid, 2 – 4 nädalat enne koorimist. Teine võimalus on teostada enne superpindmised keemilised koorimised ning alles, siis sügavad.
 • Kui kaua keemilise koorimise tulemus püsib?
  Tulemus ja tulemuse püsimine oleneb kindlast nahatüübist ja -murest. Kergemaid koorimisi võib teostada 4 – 6 nädala tagant, sügavamaid 3 – 6 kuu tagant. Tulemust saab hoida/ pikendada kasutades regulaarselt SPF50+ kaitsekreemi ning aktiivaineid (happeid, antioksüdante). Sobiva koduhoolduse soovitab Sulle spetsialist.
bottom of page